10.06.2012. Trasy Strefy MTB w pełni przejezdne
Trasy naszej Strefy są w pełni przejezdne.
Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy prowadzi /.../
Mapy tras w serwisie BikeBrother.com

Dzięki uprzejmości chłopaków z BikeBrother.com, GG, oraz rgloda na serwisie zamieszczono /.../

Działy "Trasy" i "Warto zobaczyć" już dostępne

W dziale TRASY znajdują się opisy i mapki wszystkich tras StrefyMTB. W dziale WARTO ZOBACZYĆ znajdują /.../

Szlak zielony

Charakterystyka szlaku zielonego, który nie jest opisany na stronie Głuszycy . Dystans 49km, suma /.../

wszystkie
POWERADE MTB MARATHON - GŁUSZYCA

1 sierpnia w otoczonej przepięknymi szlakami górskimi -  Głuszycy, odbyła się siódma edycja Powerade MTB Marathon 2009. Głuszycki marathon przez wielu zawodników określany jest mianem Królowej Polskiego MTB Marathonu. Trasy marathonu prowadzone są ścieżkami Strefy MTB. Do Głuszycy przyjechało  730 zawodników by rywalizować na trzech trasach: MINI, MEGA i GIGA. Zawitali tutaj również najlepsi kolarze górscy w Polsce: Marek Galiński, Andrzej Kaiser, Piotr Brzózka.  Zawodnicy na trasie MINI mieli do pokonania mieli 23 km, na MEGA 57 km, a na GIGA 87 km.  Zawodnicy na dystansach MEGA i GIGA wjeżdżali na najwyższy szczyt Gór Sowich - Wielką Sowe (1015 m n.p.m.). Na trasie pojawili się również kolarze Strefy MTB Głuszyca i Strefy MTB Głuszyca Kiler Team, którzy pokazali się z jak najlepszej strony. Krzysztof Paluszek ze Strefy MTB Głuszyca K T zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie MINI i 1. w swojej kategorii wiekowej. Natomiast 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej wywalczyła również Joanna Ignasiak ze Strefy MTB Głuszyca. Dystans MINI wygrał Marek Alchimowicz przed Łukaszem Rutkowskim. MEGA najszybciej przejechał Czech Oldrich Hakl przed Marcinem Karczyńskim. Dystans GIGA wygrał Piotr Brzózka, drugi przyjechał Czech Ondrej Fojtik.
>>>
POWERADE MTB MARATHON - GŁUSZYCA - ZMIANA LOKALIZACJI BIURA ZAWODÓW

1 sierpnia 2009 roku odbędzie się już siódma edycja Powerade MTB Marathon. Górale tym razem zawitają do Głuszycy. Zmianie uległa lokalizacja biura zawodów, która została przeniesiona na Stadion sportowy przy ul. Dolnej w Głuszycy. W latach ubiegłych biuro to znajdowało się w Łomnicy na stoku narciarskim przy Łomnickiej Chacie. Zmiana ta spowodowana jest ostatnią powodzią jaka nawiedziła tamte rejony, czego skutkiem są problemy z dojazdem do Łomnicy.
>>>
GLACENSIS MTB CHALLENGE 2009 - RELACJA

W dniach 18 - 25 lipca 2009 odbyła się piąta edycja MTB Challenge. Tym razem kolarze na trasę 8-dniowego wyścigu ruszyli z czeskiego Nachodu, a rywalizację zakończyli w Kudowie Zdrój. Na starcie tegorocznej edcji stanęło 35 teamów i 63 zawodników startujących SOLO. Na mecie ostatniego etapu sklasyfikowanych zostało 32 teamy i 56 zawodników SOLO. Kolarze w ciągu tych 8 dni rywalizacji pokonali łącznie ok. 470 km i 17.000 m przewyższeń. Najlepszym kolarzem startującym SOLO został PAWEŁ URBAŃCZYK, natomiast w kategorii zespołowej TEAM L.A.S. - RavX z Belgii.