10.06.2012. Trasy Strefy MTB w pełni przejezdne
Trasy naszej Strefy są w pełni przejezdne.
Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy prowadzi /.../
Mapy tras w serwisie BikeBrother.com

Dzięki uprzejmości chłopaków z BikeBrother.com, GG, oraz rgloda na serwisie zamieszczono /.../

Działy "Trasy" i "Warto zobaczyć" już dostępne

W dziale TRASY znajdują się opisy i mapki wszystkich tras StrefyMTB. W dziale WARTO ZOBACZYĆ znajdują /.../

Szlak zielony

Charakterystyka szlaku zielonego, który nie jest opisany na stronie Głuszycy . Dystans 49km, suma /.../

wszystkie
GLACENSIS MTB CHALLENGE 2009 - RELACJA

W dniach 18 - 25 lipca 2009 odbyła się piąta edycja MTB Challenge. Tym razem kolarze na trasę 8-dniowego wyścigu ruszyli z czeskiego Nachodu, a rywalizację zakończyli w Kudowie Zdrój. Na starcie tegorocznej edcji stanęło 35 teamów i 63 zawodników startujących SOLO. Na mecie ostatniego etapu sklasyfikowanych zostało 32 teamy i 56 zawodników SOLO. Kolarze w ciągu tych 8 dni rywalizacji pokonali łącznie ok. 470 km i 17.000 m przewyższeń. Najlepszym kolarzem startującym SOLO został PAWEŁ URBAŃCZYK, natomiast w kategorii zespołowej TEAM L.A.S. - RavX z Belgii.
Glacensis MTB Challenge 2009 rozpoczął się od 10 km prologu w czeskim Nachodzie. Najlepszym na tym dystansie okazał się w kategorii SOLO Czech Mirecek Hornych przed Pawłem Urbańczykiem. Natomiast w kategorii TEAM najlepszym zespołem okazał się TEAM L.A.S - RevX z Belgii przed teamem Saeco.
Pierwszy etap poprowadzony został z Nachodu do Dusznik Zdrój. Etap liczył długość 66 km. Najlepszymi na tym dystansie okazali się Paweł Urbańczyk i TEAM L.A.S. - RevX z Belgii. Po tym etapie doszło do zmiany lidera w kategorii SOLO. Prowadzenie objął Paweł Urbańczyk zmieniając dotychczasowego lidera Czecha Mirecka Hornych.
Kolejny etap miał długość 78 km i poprowadzony został z Dusznik Zdrój do czeskich Kralik. Najlepszymi zawodnikami znów okazali się Paweł Urbańczyk i kolarze z zespołu TEAM L.A.S. - RevX.
Trzeci etap prowadził z Kralik  do Lądka Zdrój i liczył długość 74 km. Pierwszy linię mety w Lądku Zdrój przekroczył Dariusz Poroś, który razem na metę wjechał z liderem klasyfikacji SOLO Pawłem Urbańczykiem. Pierwszym teamem, który zameldował się na mecie był TEAM L.A.S. - RevX. Team ten w tegorocznym MTB Challenge nie miał sobie równych.
Kolarze na czwartym etapie MTB Challenege mieli do pokonania trasę o długości 50 km prowadzącą z Lądka Zdrój do Barda. Pierwszymi zawodnikami na mecie w Bardzie okazali sie liderzy w kategoriach SOLO i TEAM. W Bardzie kończył się MINI MTB Challenge, który składał się z prologu i 4 etapów. W tym krótkim wyścigu udział wziął tylko jeden team - Wąs Sport Serwis Kłodzko w składzie Wolfson Mateusz i Zaczyk Wojtek. Pozostali kolarze stanęli na starcie do następnego etapu prowadzącego z Bardo do Głuszycy. Etap ten miał długość 50 km. Najlepszym zawodnikiem na tym etapie okazał się Paweł Urbańczyk. Wśród teamów  natomiast najlepszym okazał się  czeski team - Teplice nad Metuji - Cyklomax.
Kolejny etap, który poprowadzony był z Głuszycy do czeskich Teplic nad Metuji. Początkowo etap miał liczyć dystans 69 km, jednak został skrócony o 16 km z powodu silnego wiatru, który powalił drzewa na trasie przejazdu kolarzy. Etap wygrał Czech Mirecek Hornych przed Pawłem Urbańczykiem. Wśród teamów najlepszym okazał się TEAM L.A.S. - RevX.
Ostatni etap Glacensis MTB Challenge 2009 poprowadzony został z Teplice nad Metuji do Kudowy Zdrój. Jako pierwsi na mecie  etapu liczącego 55 km zameldowali się liderzy w kategoriach SOLO i TEAM.