10.06.2012. Trasy Strefy MTB w pełni przejezdne
Trasy naszej Strefy są w pełni przejezdne.
Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy prowadzi /.../
Mapy tras w serwisie BikeBrother.com

Dzięki uprzejmości chłopaków z BikeBrother.com, GG, oraz rgloda na serwisie zamieszczono /.../

Działy "Trasy" i "Warto zobaczyć" już dostępne

W dziale TRASY znajdują się opisy i mapki wszystkich tras StrefyMTB. W dziale WARTO ZOBACZYĆ znajdują /.../

Szlak zielony

Charakterystyka szlaku zielonego, który nie jest opisany na stronie Głuszycy . Dystans 49km, suma /.../

wszystkie
Powerade MTB Marathon - Krynica Zdrój

W sobotę 4 lipca 2009 w Krynicy Zdrój odbyła się szósta tegoroczna edycja Powerade MTB Marathon 2009. Zawodnicy mieli do pokonania na dystansie GIGA -  82 km, MEGA  - 45 km i na dystansie MINI - 19 km.  Na starcie w Krynicy Zdrój stanęło ponad 600 zawodników. Strefa MTB Głuszyca reprezentowana była przez 4 zawodników.
Dystans GIGA liczył długość 82 km i 2830 m przewyższeń. Trasa poprowadzona została przez pasmo Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.), Runek, Słotwiny, Huzary, Dzielec, Ostry Wierch oraz słynny zjazd z Góry Parkowej. Na starcie do dystansu GIGA stanęło 153 zawodników w tym dwóch Strefy MTB Głuszyca: Dawid Duława i Robert Krok.
Dystans MEGA miał długość 45 km i 1650 m przewyższeń. Swoich sił na tym dystansie spróbowało 361 zawodników.
Dystans MINI liczył 19 km i 670 m przewyższeń. Trasa biegła przez przełęcz Krzyżową, Słotwiny i Huzary, a na koniec zjazd z Góry Parkowej. Na starcie stanęło 89 zawodników. Strefa MTB Głuszyca reprezentowana była przez: Kamila Gumnego i Ireneusza Gumnego.

Na dystansie GIGA triumfował Bartosz Janowski przed Kornelem Osickim i Marcinem Kasprzykiem. Dawid Duława zajął 81 miejsce w OPEN i 25 w M3. Robert Krok zajął 114 miejsce i 18 w kategorii M4.

Dystans MEGA stał się łupem Pawła Urbańczyka. Drugi na metę wjechał Jakub Osuch, trzecie miejsce zajął Roman Pietruszka.

Dystans MINI wygrał Piotr Groń przed Markiem Alchimowiczem i Tomaszem Stalingerem. Kamil Gumny zajął na tym dystansie 34 miejsce w OPEN i 8 w M2, Ireneusz Gumny na metę przyjechał na 53 miejscu w OPEN i 19 w M3.

Następny Powerade MTB Marathon odbędzie się 1 sierpnia 2009 w Głuszycy. Serdecznie zapraszamy na udział w imprezie.