10.06.2012. Trasy Strefy MTB w pełni przejezdne
Trasy naszej Strefy są w pełni przejezdne.
Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy prowadzi /.../
Mapy tras w serwisie BikeBrother.com

Dzięki uprzejmości chłopaków z BikeBrother.com, GG, oraz rgloda na serwisie zamieszczono /.../

Działy "Trasy" i "Warto zobaczyć" już dostępne

W dziale TRASY znajdują się opisy i mapki wszystkich tras StrefyMTB. W dziale WARTO ZOBACZYĆ znajdują /.../

Szlak zielony

Charakterystyka szlaku zielonego, który nie jest opisany na stronie Głuszycy . Dystans 49km, suma /.../

wszystkie
BESKIDY MTB TROPHY - relacja

W dniu 11 czerwca 2009 rozpoczęła się trzecia edycja BESKIDY MTB TROPHY. Impreza będzie trwać aż do 14 czerwca. Ten czteroetapowy  wyścig już na stałe wpisał się w sportowy kalendarz środkowoeuropejskiego MTB. Na starcie stanęło 450 zawodników z 18 państw: Austrii, Belgii, Białorusi, Czechy, Danii, Estonii, Francji, Irlandii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Polski, Republiki Południowej Afryki, Słowacji,  Szwecji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii. Na starcie do zawodów stanął również zawodnik Strefa MTB Głuszyca - Krzysztof Paluszek.

DZIEŃ 1

W pierwszym dniu imprezy zawodnicy mieli do pokonania 55 kilometrów. Najwyższym szczytem na trasie było – Skrzyczne wznoszące się na wysokość 1257 m n.p.m.
Pogoda dla kolarzy tego dnia była łaskawa, bo choć na niebie cały czas kłębiły się chmury to tylko przez chwilę padał deszcz. Warunki na trasie tego dnia nie należały do najłatwiejszych. Wcześniejsze opady deszczu spowodowały, że na trasie było pełno błota. W tych warunkach najlepiej radziła sobie trójka kolarzy: Martin Horak, Marek Galiński i Andrzej Kaiser. Od początku etapu nadali ostre tempo i sukcesywnie odjeżdżali od pozostałych kolarzy. Pierwszy linię mety z czasem 2:33:00.5 minął Czech Martin Horak (Cyclomax Racing Team Cafe) wyprzedzając Marka Galińskiego (JBG-2 Professional MTB Team) o 1,2 sekundy i dwukrotnego zwycięzcę BESKIDY MTB TROPHY Andrzeja Kaisera (DHL – Author) o 13,7 sekundy.

Krzysztof Paluszek z Strefa MTB Głuszyca zajął 148 miejsce w klasyfikacji OPEN a w swojej kategorii wiekowej M3 – 62 tracąc do zwycięzcy etapu 1:00:28.8.

Pierwszy etap Beskidy Mtb Trophy ukończyło 445 zawodników z 450 startujących tego dnia.

Wyniki I Etapu

DZIEŃ 2

Dzień 2 rozpoczął się od poranego deszczu, który zmienił charakter trasy drugiego etapu. Z tego powodu zmieniono przebieg trasy. Stała się ona bezpieczniejsza dla zawodników. Zawodnicy mieli do pokonania 95 km i 3700 metrów przewyższeń.
Od początku etapu na czele stawki jechała spora grupa kolarzy. Na około 20 kilometrze lider MTB TROPHY Czech Martin Horak złapał gumę. Jednak był on w stanie dogonić prowadzącą grupkę, w której znajdowali się Galiński, Kaiser i Brzózka. Na zjeździe z Javorowego Czech upadł tak pechowo, że musiał się wycofać z zawodów.
Na kolejnych kilometrach na czele nadal znajdowała się trójka kolarzy: : Marek Galiński i Piotr Brzózka (obaj JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM) i zawodnik DHL-AUTHOR - Andrzej Kaiser. Na kończących etap zjazdach ze Stożka pech dopadł Andrzeja Kaisera, który złapał gumę i jego strata do Galińskiego wynosiła 5 minut. Galiński samotnie minął metę etapu i został nowym liderem. Drugi na metę przyjechał Kaiser ze stratą 4:51.2, a trzeci był mistrz Belgii Nicolas Vermeulen ze stratą 6:27.9.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Marek Galiński przed Andrzejem Kaiserem (strata 5:18.7) i Nicolasem Vermeulenem (strata 10:13.6).

Zawodnik STREFA MTB GŁUSZYCA KRZYSZTOF PALUSZEK na drugim etapie zajął 95 miejsce tracąc do zwycięzcy 1:54:40.7. W klasyfiakcji generalnej Krzysztof Paluszek awansował ze 148 miejsca na 104. Do prowadzącego traci 2:55:38.2.

Na starcie do II Etapu BESKIDY MTB TROPHY stanęło 434 kolarzy. Trudna i długa trasa zrobiła pewnego typu "selekcję". Aż 53 zawodnikom nie udało się ukończyć drugiego etapu.

Wyniki II Etapu

Wyniki Klasyfikacji Generalnej

DZIEŃ 3

W trzecim dniu imprezy kolarze mieli do pokonania 77,5 kilometrów i 2800 m n.p.m. przewyższeń. Zawodnicy na trasie mieli do pokonania ikonę MTB TROPHY - Wielką Raczę (1236 m n.p.m.). Podjazd pod Wielką Raczę nie przyniósł spodziewanej selekcji. Przez najtrudniejsze fragmenty trasy razem jechała grupka faworytów: Marek Galiński (JBG2), Andrzej Kaiser (DHL-AUTHOR), Nicolas Vermeulen (Versluys Lingier), Thomas Trunschka (Ceska Sporitelna) i Max McDonald (Team Rivette). Grupka razem jechała aż do Zwardonia, gdzie po ataku McDonalda grupka rozerwała się. Razem z McDonaldem jechał Galiński, natomiast z tyłu jechała trójka kolarzy: Brzózka, Kaiser i Vermeulen. Pierwszy linię mety minął Galiński przed McDonaldem (strata 1:42.4) i Brzózką (strata 1:49.0). Galiński wygrał drugi etap i umocnił się na pozycji lidera. Drugi w klasyfikacji generalnej jest Kaiser ze stratą 7:23.1, a trzeci jest Belg Nicolas Vermeulen ze stratą 13:06.4.

Krzysztof Paluszek trzeci etap ukończył na 99 miejscu ze stratą 1:55:11.5. Dzięki równej jeździe na każdym z etapów zawodnik Strefa MTB Głuszyca awansował w klasyfikacji generalnej na 89 miejsce tracąc do Galińskiego 4:50:59.8.

Trzeci etap ukończyło 339  zawodników z 362 startujących.

Wyniki III Etapu

Wyniki klasyfikacja generalna

DZIEŃ 4

Ostatni etap tegorocznego BESKIDY MTB TROPHY rozgrywany był na trasie: Istebna, Wielki Stożek, Grůniček, Jablunkov, Zimny, Filipka, Loučka, Nydek, Soszów Maly i Wielki, Stożek Mały, Wielki Stożek, Kyrkawica, Kiczory (989 m n.p.m.),Tokarzonka, Istebna. Do pokonania zawodnicy mieli 60 km i 2100 m n.p.m. przewyższeń.
Pierwszy linię mety minął Duńczyk Nielsen Vesterlund wyprzedzając o 38 sekund Czecha Tomasa Trunschke i trzeciego na mecie Marka Galińskiego o 5:51.3.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Marek Galiński (JBG2 Professional MTB Team) wyprzedzając o 7:43.8 dwukrotnego zwycięzcę BESKIDY MTB TROPHY Andrzeja Kaisera (DHL - AUTHOR). Trzecie miejsce zajął mistrz Belgii Nicolas Vermeulen (Versluys Lingier), który stracił do Galińskiego 15:31.7.
Na starcie do tegorocznej edycji BESKIDY MTB TROPHY stanęło 450 zawodników, a ukończyło ją tylko 316 kolarzy.

Zawodnik Strefa MTB Głuszyca - Krzysztof Paluszek - czwarty etap ukończył na 103 miejscu. W klasyfikacji generalnej ostatecznie zajął 86 miejsce.