MTBgaleriagaleriatrasywartonoclegidojazd
 
10.06.2012. Trasy Strefy MTB w pełni przejezdne
Trasy naszej Strefy są w pełni przejezdne.
Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy prowadzi /.../
Mapy tras w serwisie BikeBrother.com


Dzięki uprzejmości chłopaków z BikeBrother.com, GG, oraz rgloda na serwisie zamieszczono /.../

Działy "Trasy" i "Warto zobaczyć" już dostępne

W dziale TRASY znajdują się opisy i mapki wszystkich tras StrefyMTB. W dziale WARTO ZOBACZYĆ znajdują /.../

Szlak zielony

Charakterystyka szlaku zielonego, który nie jest opisany na stronie Głuszycy . Dystans 49km, suma /.../

wszystkie
Maraton w Głuszycy w gronie europejskich klasyków

Maraton w Głuszycy, jedna z najciekawszych i najwyżej ocenionych przez uczestników imprez rowerowych minionego sezonu będzie w roku 2008 eliminacją trzech serii zawodów długodystansowych: MTB Marathon, MarathonMan Europe oraz Kolo Pro Zivot. Maraton zostanie rozegrany 14.06.2008.

Trasa maratonu w Głuszycy jest jedną z trudniejszych i najpiękniejszych w Polsce. Zawodnicy przejeżdżają przez znakomite szlaki tamtejszej Strefy MTB położone w Górach Sowich oraz Górach Suchych. Najwyższym punktem jest Wielka Sowa (1015m). Każdy z trzech dystansów: najdłuższy Giga, średni Mega i najmniejszy Mini rozgrywany jest trasie, która przejeżdżana jest tylko raz (brak rund). Choć położna niedaleko Wałbrzycha Głuszyca gościć będzie maratończyków dopiero po raz drugi, już teraz zawody te są anonsowane jako jedno z najciekawszych wydarzeń sezonu 2008. Obecność zawodników zza granicy, w tym czołowych kolarzy czeskich, dodatkowo wpłynie na atrakcyjność i prestiż tego maratonu.

MTB Marathon to jeden z najważniejszych, najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych cykli maratonów w Polsce. W sezonie 2008 w jego skład wejdzie osiem imprez, z których siedem odbędzie się w górach. Głuszyca będzie czwartą eliminacją tej serii.

Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.com/

MarathonMan Europe to popularny wśród czeskich, niemieckich i austriackich maratończyków cykl zawodów w Europie Środkowej. Skupia on imprezy trudne, ciekawe i uchodzące w swoich krajach za "kultowe". Austriacki Salzkammergut MTB Trophy to największy maraton w Europie, niemiecki Erzgebirgs-Bike-Marathon zostanie w 2008r zorganizowany już po raz szesnasty a Malevil Cup to jeden z najważniejszych maratonów w Czechach. Głuszyca jest debiutantem w tym gronie, w mijającym sezonie w cyklu MarathonMan Europe Polskę reprezentował MTB Marathon w Karpaczu. Głuszyca będzie drugą eliminacją tej serii.


Więcej informacji: http://www.marathonman-europe.com


Kolo pro Zivot to popularny cykl maratonów w Czechach, choć do jego klasyfikacji zaliczany jest również słynny Salzkammergut Trophy. Co roku wielu czeskich maratończyków wybiera imprezy w Pradze, Karlovych Varach czy też Libercu. Głuszyca, położona na skraju Kotliny Kłodzkiej znakomicie wpisze się w charakter tej serii i będzie jej szóstą eliminacją.
Więcej informacji: http://www.kolopro.cz/

<<<
Aktualnie brak imprez

podaj adres e-mail:
Walim MTB Bike Maraton Gmina Głuszyca - kraina tajemnic i przygody Łomnicka Chata BikeBrother.com MTBpro.pl Wałbrzych Miasto MTB
 


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu INTERREG III A Czechy - Polska.
Szlaki MTB - Trasy MTB