MTBgaleriagaleriatrasywartonoclegidojazd
 
10.06.2012. Trasy Strefy MTB w pełni przejezdne
Trasy naszej Strefy są w pełni przejezdne.
Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy prowadzi /.../
Mapy tras w serwisie BikeBrother.com


Dzięki uprzejmości chłopaków z BikeBrother.com, GG, oraz rgloda na serwisie zamieszczono /.../

Działy "Trasy" i "Warto zobaczyć" już dostępne

W dziale TRASY znajdują się opisy i mapki wszystkich tras StrefyMTB. W dziale WARTO ZOBACZYĆ znajdują /.../

Szlak zielony

Charakterystyka szlaku zielonego, który nie jest opisany na stronie Głuszycy . Dystans 49km, suma /.../

wszystkie
Najtrudniejszy maraton w Polsce (???), czołówka kraju na starcie w Głuszycy.

 

Położona w Górach Sowich Głuszyca, która kilka dni temu była miastem etapowym wyścigu Bike Challenge, zaprasza na siódmą w tym roku eliminację MTB Marathon. Bardzo wymagająca trasa poprowadzona szlakami Strefy MTB to jedna z najtrudniejszych tras, jakie kiedykolwiek przygotowano dla polskich maratończyków! 

   

Esencją maratonów MTB są zawody rozgrywane w górach. Polska nie posiada tak wysokich gór jak Alpy, w związku z tym nasze wyścigi długodystansowe mają zazwyczaj nieco inny charakter niż te rozgrywane we Włoszech czy w Austrii. Przewyższenie uzyskiwane jest dzięki wielu krótszym, ale bardziej stromym podjazdom. Tym razem jednak, dzięki pomysłowości organizatorów głuszyckiej Strefy MTB oraz możliwościom, jakie dają szlaki Gór Sowich oraz Gór Suchych maratończycy będą mogli zmierzyć się z wielokilometrowymi, stromymi podjazdami, technicznymi zjazdami w scenerii zapierających dech w piersiach widoków.

Dodatkowym atutem maratonu w Głuszycy jest poprowadzenie trasy Giga na jednej długiej rundzie, czyli zgodnie z przepisami UCI. Dla tych, którzy nie są jeszcze przygotowani na tak duży wysiłek lub preferują szybszą jazdę przygotowano dystans Mega, który jednak również nie należy do łatwych. 56km i ok. 1800m przewyższenia to jeden z najbardziej wymagających „półmaratonów” w kraju. Początkujący, którzy będą chcieli zmierzyć się z górską trasą zapraszamy na dystans Mini: 27km i 986m przewyższenia.

Trasa maratonu wykorzystywać będzie szlaki znane z wyścigu etapowe Bike Challenge, który w latach 2005-2007 Głuszyca gościła jako miasto etapowe. Początkowa runda w Górach Suchych będzie tylko preludium do zmagań w masywie Wielkiej Sowy, gdzie maratończycy będą podjeżdżać na sam szczyt najwyższego punktu Gór Sowich. W końcówce, ponownie w Górach Suchych trasa poprowadzi zawodników świetnymi technicznymi szlakami, które wynagrodzą wielogodzinny wysiłek wszystkim koneserom kolarstwa górskiego.

Na starcie maratonu w Głuszycy gościnnie wystąpią zawodnicy i zawodniczki grupy Halls Team. Maja Włoszczowska, Anna Szafranie i Magdalena Sadłecka przygotowują się do Mistrzostw Świata w cross – country. Start w Głuszycy na dystansie Mega będzie dla naszych kadrowiczek jednym ze sprawdzianów dyspozycji przed najważniejszą imprezą sezonu.

 

źródło: mtbmarathon.pl

   
<<<
Aktualnie brak imprez

podaj adres e-mail:
Walim MTB Bike Maraton Gmina Głuszyca - kraina tajemnic i przygody Łomnicka Chata BikeBrother.com MTBpro.pl Wałbrzych Miasto MTB
 


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu INTERREG III A Czechy - Polska.
Szlaki MTB - Trasy MTB